💕اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ 💕

عباس؛ اسوه ولايت پذيري


ولايت پذيري در اصل، به معناي ايجاد توازن در پذيرش سرپرستي و دوستي پيشوايان ديني و بيزاري از دشمنان آنهاست.

حضرت عباس(عليه السلام) كه باور و اعتقادش، تمام تلاش ها و موضع گيري هاي او را در مسير ولايت قرار داده است، بهترين اسوه ولايت پذيري است؛ چون خط سياسي او پيوسته بر اطاعت از امام و مخالفت رفتاري و گفتاري با دشمنان امام استوار بود. او، اين ويژگي را تا لحظه شهادت زنده نگه داشت كه بهترين گواه بر اين سخن، تقاضاي دشمن براي جدا شدن او از صف هواداران ولايت و رد كردن آن از سوي حضرت عباس(عليه السلام) بود.

در عصر تاسوعا، دشمن كوشيد با استفاده از روابط قومي و قبيله اي، حضرت اباالفضل(عليه السلام) را از لشگر حسينيان جدا سازد. به همين منظور، شمر بن ذي الجوشن كه نسبت خانوادگي با ام البنين (عليهاالسلام) داشت، به خيمه حضرت عباس(عليه السلام) نزديك شد و فرياد زد: «خواهرزاده هاي ما كجايند؟»

شمر از قبيله بني كلاب بود و در عرب رسم بود كه دختران قبيله خود را خواهر مي گفتند. شمر پا را فراتر نهاد و براي رسيدن به مقصود خود به حضرت عباس(عليه السلام) امان نامه تسليم كرد. دشمن كه برق شمشير و توفان دستان حضرت اباالفضل(عليه السلام) در دفاع از ولايت را در جنگ هاي پيشين ديده بود، مي خواست با اين حربه پوسيده، شكست را بر سپاه امام تحميل كند.

رفتار حضرت عباس(عليه السلام) در اين مورد گوياي دفاع راستين او از حريم ولايت و برائت از دشمنان است. او بدون كوچك ترين توجه به مناسبات قبيله اي و قوم گرايي ها، فرياد كشيد و گفت: «دست هايت بريده باد! خداوند تو و امان نامه ات را لعنت كند. آيا به ما امان مي دهي، در حالي كه پسر رسول خدا (صلي الله عليه و آله و سلم)، امام حسين(عليه السلام)، امان ندارد؟ به ما امر مي كني كه به اطاعت اين نفرين شدگان الهي و فرزندان ملعون و پليد آنان در آييم؟»او اينگونه بر چكاد افتخار ايستاد و بلندترين چكامه را در ولايت پذيري سرود.

بقیه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 30 مهر 1395  | نویسنده : zaker7007 | نظرات 0

هر كه در مرثيه حسين (عليه السّلام) شعري بگويد و بگريد و بگرياند، حق تعالي او را بيامرزد و بهشت را براي او واجب مي گرداند.

هميشه زبان، مترجم عقل بوده ولي ترجمان عشق، چشم است. آنجا كه اشكي از روي احساس و درد و سوز مي ريزد، عشق حضور دارد ولي آنجا كه زبان با گردش منظم خود جمله هاي منطقي مي سازد عقل حاضر است.
بنابراين همانطور كه استدلالات منطقي و كوبنده مي تواند همبستگي گوينده را با اهداف رهبران مكتب آشكار سازد قطره اشك نيز مي تواند اعلان جنگ عاطفي بر ضد دشمنان مكتب محسوب گردد. 
از اين رو گريه حضرت زينب عليهاالسلام بر اهل بيت عليهم السّلام گريه عاطفي و گريه پيام آور و يك نوع نهي از منكر و شعار شورانگيز و سوزاننده و رسواگر طاغوتيان و ستمگران بود. 
بر همين اساس است كه پيامبر اكرم و امامان عليهم السّلام كسي را كه آمادگي گريه كردن ندارد به تباكي (خود را به شكل گريه درآوردن) دعوت كرده اند تا ياد حسين در همه قرون و اعصار در خاطره ها زنده بماند.

بقیه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 30 مهر 1395  | نویسنده : zaker7007 | نظرات 0

دوباره بوی سیب میاد از حرم حبیب میاد

بانگ اناالغریب میاد بگو یا حسیـــن

دلم میخواد با دل چاک چشم پر اشک و سینه چاک

سر بزارم به روی خاک تو بین الحرمین

شاه تویی گدا منم گدای بینوا منم

عاشق کربلا منم عاشق کربلا منم

ارباب من جونم فدات سرم فدای خاک پات

جای ضریح تو هیئتات میگردم دور پرچمات

کاش یه روزی کربلا باشم بمیرم تو ایوون طلات

ببین که غرق احساسم به کربلات حساسم

دیوونه هفت دور طواف میدون مشک عباســم


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 30 مهر 1395  | نویسنده : zaker7007 | نظرات 0

دنیا نیومده بودم که عاشقت بودم

سر مست از عطر لاله و شقایقت بودم

عمری ست مست پیمانه ام، تو شمعی و من پروانه ات

نمیدونم از کی ولی میدونم، آقا مادرزادی دیوانه اتم

آره دیوانه ام ولی دیوانه تو، گدایم اما در خانه تو

به اهل عالم ناز میکنم به عشق تو لب باز میکنم

پر ندارم ولی تو هیئات میگم حسین پرواز میکنم

یا حسیـــن ثارا...


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 30 مهر 1395  | نویسنده : zaker7007 | نظرات 0

ای آنکه غمت شمع شب افروز من است

اشک غم تو روزی هر روز من است

نذر تو و کربلا و عاشــورایت

آه و ناله من و سوز من است


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 30 مهر 1395  | نویسنده : zaker7007 | نظرات 0
لطفــا از دیگـــر مــطالب نیــز دیــدن فــرمایید
تعـــداد کل صفحات : 15 ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  
لطفــا از دیگــر صفحــات نیــز دیــدن فــرمایید
زيارت عاشورا

ابزار هدايت به بالاي صفحه